Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Leczenie alkoholizmu Bielsko-Biała

W Polsce znaczna część osób boryka się z różnego rodzaju uzależnieniami. Jednym z najbardziej dotkliwych i niszczycielskich jest bez wątpienia uzależnienie od alkoholu. Wpływa ono szkodliwie nie tylko na samego chorego, ale też na jego rodzinę i całe otoczenie. Istnieją różne formy pomocy, aczkolwiek najskuteczniejszą jest terapia w specjalistycznej placówce W Bielsko-Białej.

Leczenie uzależnienia od alkoholu w Bielsku-Białej

Leczenie uzależnienie od alkoholu powinno być przeprowadzane w specjalistycznym ośrodki, w którym zatrudnieni są wykwalifikowani terapeuci uzależnień. Na terenie Bielsko-Białej działa kilka takich instytucji. Ponadto, ośrodek leczenia uzależnień Dezyderata mieszczący się w Rabce-Zdrój zapewnia transport pacjentom z Bielska-Białej. Jedynie wsparcie osób z dużym doświadczeniem w podobnych sytuacjach może pomóc osobie uzależnionej wyjść ze swojego nałogu. Po ukończeniu terapii w ośrodku osoba uzależnione zostaje przygotowana do dalszego życia i to bez obecności alkoholu. Po przejściu leczenia musi już samodzielnie poradzić sobie z wszystkimi napotkanymi w życiu przeszkodami. Jednakże jako niepijący już alkoholi, będzie mogła korzystać ze wsparcia rodziny czy psychologa. Jest to niezwykle istotne, tak samo, jak uczestnictwo w spotkaniach grup samopomocowych (np. AA), gdzie swoimi doświadczeniami i sposobami radzenia sobie z różnymi sytuacjami dzielą się inni byli alkoholicy. Dowiedz się więcej na stronie: https://dezyderata.com/leczenie-alkoholizmu/

Skuteczna terapia alkoholowa w Bielsku-Białej

Specjalistyczny ośrodek gwarantuje profesjonalną diagnostykę, niekiedy konieczne jest wykonanie badania psychologicznego. Następnie terapeuta układa dla pacjenta indywidualny plan terapeutyczny. Psychiatra może też doradzić leczenia farmakologiczne. Ważną fazą jest detoks. Po zrezygnowaniu z alkoholu uzależniony wyzbywa się toksycznych związków, odtruwa organizm i uzupełnia poziom elektrolitów. Po odstawieniu alkoholu pojawiają się przykre objawy, natomiast celem profesjonalnego ośrodka w Bielsko-Białej jest ich zminimalizowanie. Terapia podstawowa opiera się na zajęciach ze specjalistami, podczas których pacjenci uczeni są umiejętności niezbędnych w codziennych funkcjonowaniu bez alkoholu, a także dokonywana jest analiza destrukcji alkoholowej. W trakcie terapie utrwalającej chorzy budują fundamenty pod nowe życie, aczkolwiek leczenia alkoholizmu musi trwać.

POMOŻEMY TOBIE LUB TWOJEJ BLISKIEJ OSOBIE - NIE CZEKAJ, ZADZWOŃ 574 271 441

Leczenie alkoholizmu Bielsko-Biała

Leczenie alkoholizmu w Bielsku-Białej - jak przebiega terapia?

Terapia przeprowadzana w ośrodku w Bielsko-Białej dzieli się na 4 fazy. Najpierw wykonywana jest diagnostyka, ponieważ cała procedura leczenia musi być dobrana do fazy uzależnienia, w jakiej znajduje się pacjent. Następnie wykonywany jest detoks, dzięki któremu organizm wraca do normy i jest odtruwany. Dopiero potem rozpoczyna się terapię podstawową, czyli zajęcia psychoterapeutyczne dla uzależnionych. Na sak koniec następuje terapia utrwalająca, której celem jest zachowanie stanu nietrzeźwości i odnalezienie się w życiu codziennym po wyjściu z ośrodka.

Objawy alkoholizmu

Długotrwałe sięganie po alkohol niesie ze sobą opłakane skutki. Odbija się negatywnie zarówno na zdrowiu fizycznym, jak i psychicznym. Jeśli chodzi o fizyczne objawy uzależnienia, zalicza się do nich:

• wysuszenie śluzówek,

• wzmożona potliwość ciała,

• drżenie mięśni,

• utrata apetytu i apatia,

• przyspieszone bicie serca,

• nadciśnienie tętnicze,

• problemy ze snem,

• nudności, biegunka, wymioty.

Wśród psychicznych objawów uzależnienia od alkoholu wymienia się:

• stany depresyjne,

• gwałtowne reakcje emocjonalne,

• lęk i niepokój,

• częste wahania nastroju,

• zaburzenia pamięci oraz świadomości,

• złość i czasem agresja,

• poczucie winy oraz wstydu,

• malejąca sprawność intelektualna, kłopoty z pamięcią i koncentracją.

Skutki choroby alkoholowej

Picie alkoholu zaczyna się zazwyczaj niewinnie. Należy jednak pamiętać, że traktowanie napojów alkoholowych jako sposobu na problemy i odskocznię od życia jest bardzo złe. Po jakimś czasie zaczyna się ono odbijać na wielu sferach życia. Uzależnienie jednej osoby z rodziny niszczy też życie innym jego bliskim. Choroba alkoholowa doprowadza często do utraty pracy i kontaktów towarzyskim. Bezradna rodzina także może odwrócić się w końcu od takiej osoby. Alkoholik przestaje dbać o swój wygląd i higienę, przez co nie jest akceptowany w społeczeństwie. Nadmierne picie stopniowo uszkadza narządy wewnętrzne. Właśnie dlatego niezwykle istotna jest szybka reakcja i skorzystanie z pomocy ośrodka terapii uzależnień w Bielsko-Białej.

Odwyk alkoholowy Bielsko-Biała

Decydując się na leczenie w takiej placówce, ma się gwarancję otrzymania pomocy z zachowaniem wszelkich wysokich standardów. Po ukończeniu terapii uzyskuje się przygotowanie do życia w abstynencji. Odwyk alkoholowy w takim miejscu jest czasem jedynym skutecznym ratunkiem, aby nie pogrążyć się w swoim uzależnieniu i nie zmarnować życia sobie i innym.