Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Detoks alkoholowy Bielsko-Biała

Detoks alkoholowy następuje, gdy osoba przestaje pić, a alkohol zaczyna opuszczać organizm. Podczas gdy osoba przechodzi detoks alkoholowy, może rozwinąć się kilka objawów odstawienia. W niektórych przypadkach objawy mogą zagrażać życiu. Dlatego powinieneś rozważyć skorzystanie z profesjonalnej pomocy, aby zmniejszyć nasilenie objawów. W naszym ośrodku leczenia uzależnień Dezyderata bezpiecznie przeprowadzimy cię przez proces detoksykacji.

Jak przebiega detoks alkoholowy?

Wstępny detoks trwa około tygodnia. Jednak niekiedy objawy utrzymują się dłużej. W większości przypadków syndrom odstawienia ma następujący przebieg:

• Około 8 godzin po ostatnim wypiciu alkoholu, rozpoczyna się początkowy etap objawów odstawienia.

• Po około 24-72 godzinach objawy na ogół osiągają szczyt.

• Po około 5-7 dniach objawy mogą ustępować.

Po pierwszym tygodniu niektóre skutki uboczne, szczególnie psychologiczne, mogą się utrzymywać. Objawy odstawienia alkoholu zwykle występują w trzech etapach:

• Etap 1: Pierwsze objawy, które obejmują nudności, niepokój, bezsenność i ból brzucha, zwykle zaczynają się w ciągu 8 godzin od ostatniej porcji alkoholu.

• Etap 2: Objawy mogą obejmować wysokie ciśnienie krwi, podwyższoną temperaturę ciała, nieprawidłowe tętno i splątanie. Objawy te zwykle zaczynają się 24-72 godziny po ostatniej dawce.

• Etap 3: Objawy zwykle zaczynają się około 2–4 dni po ostatniej dawce i mogą obejmować gorączkę, drgawki, halucynacje i pobudzenie.

Oprócz objawów fizycznych, prawdopodobnie doświadczymy pewnych psychologicznych skutków ubocznych, takich jak głód alkoholu lub lęk. Na koniec należy zauważyć, że w niektórych przypadkach osoba może doświadczać objawów zagrażających życiu z powodu odstawienia alkoholu. Zespół odstawienia może być niebezpieczny, szczególnie jeśli dana osoba doświadcza ciężkich halucynacji lub drgawek. Z tego powodu wskazane jest, aby skorzystać z oferty naszego ośrodka rehabilitacyjnego, gdzie nasz personel może pomóc monitorować nasilające się objawy. Ośrodek jest zlokalizowany w Rabce – Zdroju, a dla wygody pacjentów, zapewniamy transport do ośrodka z Bielsko – Biała.

Detoks alkoholowy Bielsko-Biała

Detoks alkoholowy Bielsko-Biała

ZADZWOŃ 574 271 441

Odtruwanie alkoholowe w Bielsku-Białej

Kiedy detoks odbywa się w naszym ośrodku, pracownicy podadzą leki w celu leczenia objawów odstawienia. Lekarze mogą przepisać benzodiazepiny w celu opanowania napadów i innych objawów odstawienia alkoholu. W naszym ośrodku rehabilitacyjnym zespół będzie monitorował temperaturę ciała, ciśnienie krwi i oddychanie.

W niektórych przypadkach dana osoba może zdecydować się na stopniowe zmniejszanie spożycia alkoholu przez kilka tygodni. W takich przypadkach dana osoba powinna współpracować z naszym lekarzem lub pracownikiem, aby opracować harmonogram, którego mogą bezpiecznie przestrzegać, aby zmniejszyć uzależnienie.

Jeśli zastanawiasz się, czy potrzebujesz pomocy specjalistów z Dezyderata, to rozważ, czy w twoim życiu pojawiają się następujące sytuacje:

• Picie potajemnie lub samotnie.

• Utrata pamięci krótkotrwałej.

• Wymyślanie wymówek do picia, na przykład mówiąc, że jest to radzenie sobie ze stresem lub relaks.

• Drażliwość.

• Ekstremalne wahania nastroju.

• Zmiana wyglądu.

• Wybierasz picie zamiast obowiązków.

• Uczucie kaca, nawet gdy nie pije.

• Izolacja od przyjaciół i członków rodziny.

Powinieneś poszukać u nas pomocy, jeśli zauważysz, że sam lub ktoś, kogo kochasz, ma objawy zaburzeń związanych z używaniem alkoholu. Szukanie pomocy może być wyzwaniem dla osoby zmagającej się z uzależnieniem. Bliscy i przyjaciele mogą pomóc, informując osobę, że nie jest osamotniona w swojej walce.